DEPARTAMENT DE LLENGUA CATALANA I LITERATURA

Professorat

Catalina Bestard Mateu

cbestard@iesamaura.org

Coordinadora Qualitat/pàgina web

Cap de departament

Catalina Aloy Gual

cmaloy@iesamaura.org

Marilena Cuenca Jofre

mcuenca@iesamaura.org

Natàlia Hendriks Sànchez

nahendriks@iesamaura.org

Mario Mengual Anton

mmengual@iesamaura.org

Joana M. Monserrat Salom

jmonserrat@iesamaura.org

Coordinadora Extraescolars

Caterina Oliver Crespí

coliver@iesamaura.org

Jordi Peix Escalas

jpeix@iesamaura.org

.

Des del Departament de Llengua Catalana i Literatura ens proposam que els alumnes assolesquin un nivell adequat de coneixements tant de la llengua com de la cultura catalanes. Així mateix, ens agrada que coneguin i visquin les nostres festes i tradicions.

 

El departament està situat al despatx 113, a la primera planta de l’institut.